| Code | RO-HEAD |
| EAN | 5907632912792 |
| Information | Możliwość zmiany barwy światła na ciepłą, neutralną lub zimną za pomocą przełącznika umieszczonego na oprawie |
| Main color | black |
| Body material | aluminum |
| Diffuser material | polycarbonate (PC) white |
| IP | 65 |
| Height | 7 cm |
| Diameter | 20 cm |
| Light source/socket | integrated LED light source |
| Power | 12W |
| Voltage | 230V |
| Luminous flux | 1140 lm |
| Colour of light: | 3000K, 4000K, 6000K (can be changed) |

Safety Instructions / Warranty
Rondo II fixture in black finish, equipped with a 12 W LED light source. The lamp is designed to be mounted on a pole with an internal diameter of approx. 56 mm.
The fixture features a switch located under the diffuser, allowing you to change the light color to warm (3000K), neutral (4000K), or cool (6000K). The same switch can also be used to turn the lamp off.
The fixture is made of materials resistant to outdoor conditions and offers a high level of protection against dust and water (IP65).